Czy warto inwestować w złoto?

incense-burners-1427664-mZ czym kojarzy Ci się złoto? Z pięknie błyszczącymi monetami albo grudkami metalu, a może z samym bogactwem, stanem dobrobytu, wygodą, komfortem, prestiżem? A być może skojarzyło Ci się z pojęciem inwestycji, zwłaszcza wtedy, kiedy wciąż jest ono pojęciem na czasie?
Czy jednak warto inwestować w złoto?
Ci, którzy promują ten typ inwestycji twierdzą, że inwestycje w złoto przyczyniają się do ochrony kapitału. Swoje twierdzenia opierają na fakcie, że jeszcze w ubiegłym roku cały system finansowy opierał się na złocie.

 

Podczas kiedy papierowe dolary, funty czy złotówki ulegają inflacji i tracą na wartości, złoto wciąż jest warte tyle samo. Prawdopodobnie monety, jakimi posługiwano się wieki temu, po przetopieniu posiadały by dokładnie tą samą wartość, co w momencie ich wybicia. Złoto staje się więc zapleczem, zapewnieniem, że pomimo inflacji nasz majątek nie straci na wartości, a może tylko zyskać. Zawsze tez posiadane złoto możemy z zyskiem odsprzedać w momencie, w którym będzie kosztował więcej niż wtedy, kiedy je zakupiliśmy.

Komentarze są zamknięte.